- Новини
- Атмосферен въздух
- Опазване на водите
- ОВОС и екологична оценка(ЕО)
- Натура 2000
- Защитени територии
- Биологично разнообразие
- Почви и земни ядра
- Управление на отпадъците
- Комплексни разрешителни
- Опасни химични вещества
- Контролна дейност
- Достъп до обществена информация
- Доклади за състоянието на околната среда
- Административни услуги
- Административни актове
- Нормативни документи
- Природозащитен календар
- Кампании
- За нас
- Контакти
- Обяви за работа
- Обществени поръчки
- Обществени обсъждания
- Проекти
- Финансиране
- Профил на купувача


„Радомир Метал Индъстрийз” АД
Комплексни разрешителни - Комплексни разрешителни |
Д О К Л А Д
Относно: Планирана годишна комплексна проверка на условията в издаденото Комплексно разрешително № 145-Н0/2008г. на оператор „Радомир Метал Индъстрийз” АД, гр. Радомир актуализирано с Решение № 145-Н0-И1-А0-ТГ2/2013г.
Проверката се осъществи в периода 18.03. и 19.03.2015 год.., обективирана в Протокол №1/2015г.-КР № 45-Н0/2008г. от екип експерти на РИОСВ-Перник /, съгласно Заповед на Директора на РИОСВ-Перник № РД-20/27.02.2015г и представител на Басейнова Дирекция Западно Беломорски район /БД ЗБР/. Проверката е извършена на площадката на „Радомир Метал Индъстрийз” АД , гр. Радомир, находяща се в промишлената зона на гр. Радомир.
Цел на проверката: извършване на планов контрол съгласно график за провеждане на контролната дейност по изпълнение на условията в издаденото от Министъра на околната среда и водите комплексно разрешително КР № 145-Н0/2008г., актуализирано с Решение № 145-Н0-И1-А0-ТГ2/2013г.
Обхват на проверката:
Изпълнение на условия в комплексно разрешително за следните инсталации:
Инсталации, които попадат в обхвата на точка 2.2 от Приложение 4 на ЗООС:
Инсталация за производство на блокова стомана и фасонни отливки
Извърши се проверка по документи и оглед на производствената площадка във връзка със следните условия:
Условие № 2 – Инсталации, обхванати от комплексното разрешително;
Условие № 3- Обхват;
Условие № 4- Капацитет на инсталациите;
Условие № 5- Управление на околната среда /СУОС/;
Условие № 7- Уведомяване;
Условие № 8- Използване на ресурси;
Условие № 9- Емисии в атмосферата;
Условие №10- Емисии на отпадъчни води;
Условие 11- Управление на отпадъците;
Условие № 12- Шум;
Условие № 13- Опазване на почвата и подземните води от замърсяване;
Условие № 14 – Предотвратяване и действия при аварии;
Условие № 15- Преходен и анормален режим на работа;
Условие №16- Прекратяване на работа на инсталациите или на части от тях
Резултати и заключения:
От направената проверка се установи следното:
По Условие № 2. Инсталации, обхванати от комплексното разрешително
При проверката се установи, че електродъговата пещ 60т. не работи, поради авария с кофата /от 19.01.2015г./. Работи 25т. пещ. Работи Инсталация за пресово-термично обработване на блокова стомана- 2бр. хидравлични преси.
По Условие № 4. Капацитет на инсталациите
Не се превишава заложения в условието капацитет, описани в Таблица 4.1 и Таблица 4.2. Водят се и се представиха при проверката месечни справки за производството на течния метал.
По Условие №5. Управление на околната среда
Прилага се система за управление на околната среда, изискваща се с Условие 5 на комплексното разрешително. Операторът е представил в ИАОС информация във връзка с Решение 2012/135/ЕС за формулиране и заключения за НДНТ за преразглеждане на КР. В отговор, ИАОС изисква от оператора допълнителна информация по отношение съдържание на живак в суровините и материалите за производство на стомана и спазване на нормите за прахови емисии на пречиствателните съоръжения /ИУ №К1 и К2/.
По Условие № 7. Уведомяване
Не е възниквала аварийна ситуация и не се е налагало уведомяване.
По Услови 8. Използване на ресурси
Условие 8.1. Използване на вода
Дружеството има актуално Разрешително за водовземане и договор за доставка на вода.
Представени са месечни справки за използваната вода за производствени нужди (включително охлаждане).
По Условие № 8.2. Използване на енергия
Изготвена е инструкция осигуряваща измерване/изчисляване и документиране на изразходваните количества електроeнергия. Не се превишават стойностите, посочени в Таблица 8.2.
По Условие № 8.3. Суровини, спомагателни материали и горива.
Всички химични вещества и смеси, класифицирани в една или повече категории на опасност съгласно ЗЗВВХВС, са опаковани, етикетирани и снабдени с информационни листове на безопасност. Копия от информационните листове за безопасност на използваните опасни химични вещества, смеси и горива се съхраняват на площадката и са представени при проверката.
Операторът осъществява съхранението на спомагателни материали и горива в резервоари разположени в закрито помещение. Складовете притежават подова и странична изолация, недопускаща просмукване на води или други течности в почвата под склада и нямат връзка с канализацията.
Условие № 9. Емисии в атмосферата.
Условие 9.6.1.1. Не е изпълнено. Извършен е следния мониторинг: на ИУ К1 /ЕДП60т./, ИУ К2 /ЕДП25т./ – по показатели прах и общ въглерод.
Не са спазени регламентираните срокове за следните изпускащи устройства /ИУ/ по таблица 9.6.1 за : К1 /ЕДП60т./ и К2 /ЕДП25т./ по показател диоксини и фурани, честотата на измерванията е веднъж на две години. Последното измерване е извършено на 23.01.2012г. на 60 тонна ЕДП, а за К2 /ЕДП25т./ до момента на проверката не е извършено такова измерване.
ГДОС за 2014г. не е представен в РИОСВ – Перник тъй, като не е изтекъл законоустановения срок – 31.03.2015г., оператора да докладва ежегодно, като част от ГДОС информация по Условия 9.6.2.1, 9.6.2.2, 9.6.2.3, 9.6.2.4 и 9.6.2.5.
Условие №10. Емисии в отпадъчните води
Отпадъчните води като смесен поток: производствени и битово-фекални води се заустват в ПСОВ, стопанисвана от “ПСОВ ЛЕКО КО” ЕООД, гр. Радомир. В дере Върба, водоприемник ІІ категория се заустват дъждовни води. Дружеството има актуален договор с експлоатационното дружество на пречиствателната станция “ПСОВ ЛЕКО КО” ЕООД, който се анексира всяка година. Няма констатирани превишения на ИЕО от проведения емисионен контрол през 2014 г. от РИОСВ-Перник.
Изготвена е и се прилага инструкция за периодична проверка и поддръжка на състоянието на канализационната система на площадката. Резултатите се отразяват в дневници за профилактични и ремонтни дейности.
Извършва се собствен мониторинг от акредитирана лаборатория, представени са 4 бр. протоколи. Няма превишения на ИЕО. Документират се и се съхраняват резултатите от собствените наблюдения на показателите за качеството и количеството на отпадъчните води.
Операторът приема в канализационната си система за поток дъждовни води от площадката, единствено дъждовни води от площадките на външните фирми. За ползването на канализационната мрежа, собственост на “Радомир Метал Индъстрийз” АД от външни фирми, за отвеждане на дъждовни води с последващо заустване в дере “Върба” са сключени договори.
За 2014г. и до момента на проверката няма възникнали аварийни ситуации.
Условие № 11. Управление на отпадъците.
Образуваните отпадъци при работата на инсталациите не се различават по вид (код и наименование) и не превишават количествата, посочени в Таблица 11.1., Таблица 11.2., Таблица 11.3., Таблица 11.4., Таблица 11.5, Таблица 11.6 и Таблица 11.7.
Условие 11.2.1. е частично изпълнено. Проверката установи, че в цех ПТЦ /Инсталация за пресово-термично обработване на блокова стомана/ на площадка № 4, определена в КР за съхраняване на отпадък с код 13 02 05* Нехлорирани моторни, смазочни и масла за зъбни предавки на минерална основа са налични два необозначени с код и наименование на отпадъка метални едностенни резервоари с вместимост не повече от 6 м3, като в момента единият е празен, а другият – пълен с отработено масло с код 13 01 10* Нехлорирани хидравлични масла на минерална основа /от хидравлични преси. Приемниците на течния отпадък /резервоарите/ са изолирани с непропускащо покритие /бетонов под/ съгласно т.2.1.10 от Приложение № 2 към чл.12 от Наредба за изискванията за третиране и транспортиране на производствени и на опасни отпадъци, приета с ПМС № 53/1999 г. /ДВ, бр.29 от 1999 г./, но не са снабдени с колектори за улавяне на изтекла или разсипана течност съгласно изискването на т.2.2.4. от същото Приложение № 2. В момента на проверката до пълния резервоар с отработено масло в цех ПТЦ е наличен маслен разлив на площ от около 8 м2, посипан с абсорбент /дървесни стърготини/.
При огледа на място не се установиха налични определени и обозначени съдове за съхранение при мястото на образуване на замърсените с опасни вещества абсорбенти /използвани омаслени дървени стърготини и парцали/ на територията на цех ПТЦ – отпадък с код и наименование 15 02 02* Абсорбенти, филтърни материали, … кърпи за изтриване и предпазни облекла, замърсени с опасни вещества.
При огледа на площадка № 1 /скрапобаза/, определена съгласно схемата за разделно събиране на отпадъците към КР за временно съхраняване на отпадък с код 15 02 02* Абсорбенти, филтърни материали, … кърпи за изтриване и предпазни облекла, замърсени с опасни вещества (омаслени дървени стърготини, конци, парцали), се установи, че е определена и е обозначена с табела с код и наименование на отпадъка бетонова клетка, в която да се съхранява този отпадък. В нея не се установиха налични количества от този отпадък /код 15 02 02* Абсорбенти, филтърни материали, замърсени с опасни вещества (омаслени дървени стърготини, конци, парцали)/.
В съседната бетонова клетка, определена в КР за съхраняване и обозначена с кодовете и наименованията съответно на отпадъците 15 02 02* Абсорбенти, филтърни материали, …, замърсени с опасни вещества (ръкави от ръкавни филтри) и 10 02 07* Твърди отпадъци от пречистване на отпадъчни газове, съдържащи опасни вещества (прах от ръкавни филтри), се установиха налични количества от тях, опаковани заедно в смесен вид в чували „биг-бег“ /6 бр./, някои от които с нарушена цялост.
По Условие 11.2.8. През 2014 г. дружеството е рециклирало метални отпадъци от посочените в условие 11.2.8. съгласно представен годишен отчет по Наредба № 1/2014 г. в ИАОС. Не са представени договори за приети отпадъци с код и наименование по условие 11.2.8.
По Условие 11.2.9. Дружеството приема отпадъците по Условие 11.2.8. по предварителна заявка с притежателя на отпадъците и въз основа на писмен договор. При проверката не са представени договори за приети отпадъци с код и наименование по условие 11.2.8
По Условие 11.2.9.1. Преди приемане на отпадъците по Условие 11.2.8 дружеството изисква от доставчиците сертификати за произход и др.
Условие 11.2.9.2. е частично изпълнено. Оператора е задължен да извършва определени действия при приемане на отпадъците по условие 11.2.8, а именно: да извършва проверка на придружаващата отпадъците документация, посочена в условие 11.2.9.1;да извършва визуална проверка на отпадъците, с оглед установяване на съответствието с представената по условие 11.2.9.1. документация; да извършва измерване на количеството на приеманите отпадъци и отразяване в “Отчетната книга”, оформена по реда на Наредба № 9 от 28 септември 2004 г. за реда и образците, по които се предоставя информация за дейностите по отпадъците /отм./.
Дружеството изпълнява първите три подусловия, а не изпълнява четвъртото подусловие на условие 11.2.9.2. от КР.
При приемане на отпадъците по условие 11.2.8 /външен метален скрап/ дружеството извършва проверка на придружаващата го документация, визуална проверка /и при сортирането му/. Количествата на приетите отпадъци се измерват на собствен автокантар.
„РМИ“ АД е лице, чиято дейност е свързана със събиране и третиране на производствени отпадъци /метален скрап/ - операции по съхраняване на отпадъци до извършването на някоя от дейностите с кодове от R1-R12, обозначена с код R13 /на площадка № 1, скрапобаза/ и по оползотворяване на метални отпадъци, обозначена с код R4 Рециклиране или възстановяване на метали и метални съединения в Инсталация за производство на блокова стомана и фасонни отливки, за извършването на които то притежава комплексно разрешително. Във връзка с това дружеството се явява задължено лице по чл.44, ал.1 от ЗУО и чл.7, т.9 от Наредба № 1 от 04.06.2014 г. за реда и образците, по които се предоставя информация за дейностите по отпадъците, както и реда за водене на публични регистри /ДВ, бр.51 от 20.06.2014 г./.
При проверката беше представена заверена на 07.08.2013 г. от РИОСВ-Перник отчетна книга за оползотворяване и/или обезвреждане на отпадъци по образец /приложение № 4/ към чл.7, т.5 и т.8 от Наредба № 2/2013 г. за реда и образците, по които се предоставя информация за дейностите по отпадъците, както и реда за водене на публични регистри /отм./. Книгата е празна – в нея няма никакви записи от датата на заверката до датата на извършената понастоящем проверка. С това „РМИ” АД не спазва изискванията на чл.7, т.9 и чл.8, ал.7 от Наредба № 1/2014 г.
Условие 11.3.1. е частично изпълнено. На проверяваната площадка на дружеството се установи наличие на производствени и опасни отпадъци от таблици 11.1., 11.2. и 11.5. на КР, съхранявани повече от 3 /три/ години и определени в таблиците на разрешителното за предаване на фирми с цел оползотворяване.
Образуваните от дейността на дружеството количества отпадъци /с изключение на кодове 16 11 02, 03 01 05 и 13 02 05*/ се съхраняват след този срок и до момента на съответно определените места по кодове съгласно КР: отпадък с код 10 02 02 Непреработвана шлака се съхранява на площадки № 8 и № 2; отпадък с код 10 09 08 се съхранява на площадка № 8; отпадък с код 10 02 07* /прах от ръкавни филтри/ и отпадък с код 15 02 02* /ръкави от ръкавни филтри/ са опаковани в чували /биг-бегове/ и се съхраняват в обозначена клетка в Скрапобаза /площадка № 1/; отпадък с код 20 01 21* се съхранява в заключващо се покрито помещение на площадка № 6; отпадък с код 17 06 04 се съхранява в покрито метално хале на площадка № 5;отпадък с код 17 09 04 се съхраняват на мястото на образуване /строителни отпадъци от разрушаване на сгради/. Отпадък с код 16 06 01* не е образуван и не е наличен.
Срокът за временно съхраняване на отпадъците, образувани при производствената дейност съгласно таблиците в условие 11.1., е до 02.10.2009 г. /една години при последващо предаване за обезвреждане съгласно условие 11.3.1./.
На проверяваната площадка на дружеството се установи наличие на производствени и опасни отпадъци от таблици 11.4. и 11.6. на КР, съхранявани повече от 1 /една/ година и определени в таблиците за предаване на фирми с цел обезвреждане. Количествата налични отпадъци не са предадени за последващо третиране /обезвреждане/ към момента на проверката - отпадък с код 15 02 02* /ръкави от ръкавни филтри/ се съхранява на площадка № 1 /скрапобаза/; отпадък с код 10 09 08 Използвани отпадъчни леярски сърца, матрици и пресформи, различни от упоменатите в 10 09 07 се съхранява на площадка № 8; отпадък с код 17 06 04 Изолационни материали, различни от упоменатите в 17 06 01и 17 06 03 се съхранява в покрито метално хале на площадка № 5.
Количествата на наличните на площадките отпадъци са отразени в представения от страна на „РМИ“ АД в ИАОС Годишен отчет по отпадъци по Наредба № 1/2014 г. за 2014 г.
Условие 11.3.7. е частично изпълнено. Посочените отпадъци в условие 11.3.7. с изключение на отпадък с код 17 09 04 Смесени отпадъци от строителство и събаряне дружеството съхранява временно на определените площадки съгласно КР. Отпадък с код 03 01 05 и 17 06 04 се съхраняват на определените площадки съответно № 7 и № 5, а 17 09 04 се съхранява по местата на образуване – в момента се разрушават няколко сгради на територията на дружеството. Площадки № 7 и № 5 не са обозначени с табели за вида на отпадъците, които се съхраняват в тях.
Условие 11.3.8. не е изпълнено. Срокът за използване на площадка № 8 /за вр.съхраняване/ е удължен с Решение на МОСВ № 00-12-11-02/2009 г. до 30.12.2012 г. Дружеството я използва и до момента, на нея е наличен предимно отпадък с код 10 09 08. Площадката е със стара бетонова настилка без изградени отводнителни канавки и обособени бетонови клетки за всеки отпадък. За реконструкцията на площадка № 2 /депо за неопасни отпадъци/ и изграждането на нова площадка за временно съхранение за тези отпадъци по условие 11.3.8.1. дружеството има разработен проект като не са предприети действия за реализирането му до настоящия момент.
По Условие 11.3.8.1. Новата площадка № 2 не е изградена до момента – няма трайна настилка (бетон, асфалт или друг подходящ материал), с обособени бетонови клетки за всеки отпадък, ясни надписи за вида на отпадъците, които се третират в нея.
Условие 11.3.9. е частично изпълнено. Проверката установи, че операторът съхранява опасни отпадъци по начин, който позволява смесване на опасни отпадъци с други отпадъци, а именно замърсените с опасни вещества абсорбенти /използвани при почистването на разливи и ремонтни работи омаслени дървени стърготини и парцали/ на територията на цех ПТЦ. Отпадък с код и наименование 15 02 02* Абсорбенти, филтърни материали, … кърпи за изтриване и предпазни облекла, замърсени с опасни вещества се изхвърлят заедно с други отпадъци. Не се установиха налични предназначени и обозначени съдове за съхранение при местата на образуване в цеха на замърсените с опасни вещества абсорбенти. Изхвърлянето им заедно с други отпадъци се потвърди при огледа на място на територията на ПТЦ - в метален контейнер за битови отпадъци тип „бобър”, поставен до входа на цеха в посока гр.Радомир, се установиха налични омаслени парцали /около килограм/ в сив, светлосин и тъмносин цвят, смесени с битовите отпадъци /опаковки от кафе и закуски, стар чифт обувки и др./. С това дружеството не е спазило разпоредбата на чл.29, ал.2 от Закона за управление на отпадъците, с която се забранява нерегламентираното изхвърляне на отпадъци като форма на неконтролирано управление на отпадъците.
По Условие 11.5.4. „РМИ” АД извършва операция по оползотворяване, обозначена с код R13 (съхраняване на отпадъци до извършване на операция по оползотворяване, обозначена с код R4) на Площадка № 1 /скрапобаза/ на отпадъците по условие 11.5.4. При огледа бяха налични метални парчета от процеса на леене и дребен метален скрап.
По Условие 11.5.4.2. Дружеството съхранява отпадъците по Условие 11.5.4. за срок не по-дълъг от три години. В момента на проверката наличните на площадка № 1 метални отпадъци по условие 11.5.4. не са в големи количества, някои от бетоновите клетки са празни.
По Условие 11.5.5. През 2014 г. дружеството е оползотворило отпадък с код 10 09 08 Използвани отпадъчни леярски сърца, матрици и пресформи, различни от упоменатите в 10 09 07.
Условие 11.5.6. е частично изпълнено. Дружеството е извършило проучване на възможността за предава-не на отпадъци от непреработвана шлака на лицензирани фирми. Не е проявен интерес от страна на фирмите за приемане на отпадък с код 10 09 08 и код 10 02 07* за последващо третиране. Отпадък с код 16 11 02 се предава на лицензирана фирма /”търговец” по ЗУО/. За останалите отпадъци не е направено проучване.
Условие 11.5.7. не е изпълнено. Проверката установи, че „РМИ” АД е предало за последващо оползотворяване отпадък с код 10 02 02 непреработвана шлака като не е спазило условие 11.5.7. Дружеството е сключило на 16.09.2014 г. договор за предаване за транспортиране, преработване и оползотворяване на отпадъци от непреработена шлака с код 10 02 02, като не е представило предварително в РИОСВ-Перник копие от договора.
По Условие 11.6.1. През 2014 г. дружеството не е предавало отпадъци за обезвреждане на лицензирани фирми.
По Условие 11.6.2. От влизане в сила на КР е преустановена експлоатацията на Площадка №2.
По Условие 11.7.4. Представен е при проверката годишен отчет по отпадъци за 2014 г., същият е представен в ИАОС с обратна разписка и в отчетни книги по образец /приложение № 1/ за образувани отпадъци по Наредба № 2/2013 г., заверени от РИОСВ-Перник.
Условие 11.9.1. е частично изпълнено. При проверката са представени копия от изготвения от дружеството годишен отчет по отпадъци за 2014 г. по Наредба № 1/2014 г., изпратен в ИАОС.
При проверката са представени отчетни книги по Наредба № 2/2013 г. за образуваните отпадъци от дейността на дружеството, заверени от РИОСВ-Перник на 07.08.2013 г. На тази дата е заверена и отчетна книга по образец /приложение № 4 към чл.7, т.5 и 8 от същата наредба/, в която няма никакви записи за извършваните дейности с отпадъци от деня на заверката до извършваната проверка.
По Условие 11.9.2. Срокът за представяне на ГДОС не е изтекъл към момента на проверката, оператора да документира всички измервани съгласно условие 11.7. количества на отпадъците.
Условие 12. Шум.
Представен е Протокол от РЗИ-Перник със сертификат за контрол. Измерени са вечерно и нощно ниво на шум, не са констатирани наднормени нива на шум. Дневно не е измерено, поради това, че през деня няма натоварване на производствените мощности.
Условие №13. Опазване на почвата и подземните води от замърсяване
Води се Дневник за техническо обслужване и ремонти на тръбопроводи разположени на открито. При проверката се установи, че до пълния резервоар за съхранение на отпадъчно масло в цех ПТЦ има разлив от 8 кв.м. Разлива е насипан с дървесни стърготини. Осигурени са от оператора достатъчни количества сорбиращи материали (дървени трици) в склад на Моделен цех, площадка № 7 и във всички производствени цехове.
Извършван е през 2014г. собствен мониторинг на почви и подземните води. Представен е Протокол от изпитване за анализ на почви. Представени са анализи на водни проби от пункт от мониторингов сондаж /скрапобаза/ и до бивша топлоцентрала.
Нормативно определеният срок за представяне на ГДОС за 2014г. не е изтекъл-31.03.2015г., оператора да докладва резултатите от собствения мониторинг на почви и подземни води.
Условие 14. Предотвратяване и действия при аварии
Операторът е изготвил План за действие при аварии, който е утвърден от ръководителя на дружеството и е съгласуван с ОД „Гражданска защита”-Перник.
Направена е оценка за непосредствена заплаха от екологични щети и причинени екологични щети. Разписани са мерки в случай на аварийна ситуация /сепарираща шахта за улавяне на нефтопродукти/.
Води се Дневник на дежурния диспечер по производство, в който се отразяват аварийни ситуации. През 2014г. и до настоящия момент няма възникнала аварийна ситуация, която да застрашава здравето на населението и околната среда.
Условие № 15. Преходни и анормални режими на работа
Изготвен е план за мониторинг при анормални режими на инсталациите по Условие 2
Условие 16. Прекратяване на работата на инсталациите или на части от тях
Към момента на проверката операторът няма намерение да преустанови дейността на инсталациите.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ:
Дружеството е внедрило и прилага Система за управление на околната среда.
Извършва се оценка, документиране и докладване на констатираните несъответствия и предприети коригиращи мерки, които се изискват с условията на комплексното разрешително.
При проверката, обективирана в Протокол № 1/2015г.-КР №145-НО/2008г са констатирани се несъответствия по компонент „въздух“ и фактор „отпадъци“. На оператора са дадени 11 бр. предписания по фактор отпадъци и поставени срокове за тяхното отстраняване. За установяване изпълнението на предписанията ще бъде извършена последваща проверка.
Съставени са 2бр. АУАН:
- АУАН №0007/2015г. по фактор „отпадъци“ за неизпълнение на Условие 11.3.9 –оператора съхранява в метален контейнер тип „бобър“опасни отпадъци-абсорбенти от почистване на маслени разливи и ремонтни работи и битови отпадъци в цех ПТЦ.
- АУАН № 0008/2015г. по компонент „въздух“-за неизпълнение на Условие 9.6.1.1.- оператора не е изпълнил задължение да проведе за периода 2013г. и 2014г. емисионен контрол по показатели диоксини и фурани, изпускани в атмосферния въздух от дейността на ИУ №К1, източник ЕДП 60т. към инсталация за блокова стомана и фасонни отливки.
Последна промяна (Четвъртък, 23 Юни 2016 13:01)